Dzisiaj jest:
15 Lipca 2024
Imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Godzina:

Kontakt

ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
Małopolska Polska

tel. 0-18 3526484
redakcja

 

Sposoby płatności

    Dr hab. inż. Mariusz Łaciak

    Dr hab. Inż. Mariusz Łaciak jest absolwentem Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu w przemyśle gazowniczym na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH oraz studia podyplomowe z transportu LNG i eksploatacji terminali na Akademii Morskiej w Szczecinie. Ukończył również kursy szkoleniowe Gas Technology Institute (USA): Understanding LNG Terminals and Terminal Operations (2011) oraz Transmission Pipeline Design & Construction (2012) i wiele innych.

    Odbył staże przemysłowe w GE Power & Water (USA), ÖMV Aktiengesellschaft (Austria) oraz w Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.

    Jest adiunktem na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w Katedrze Inżynierii Gazowniczej. Był i jest kierownikiem i współautorem wielu projektów, zarówno krajowych jak i zagranicznych, w przemyśle gazowniczym.

    Jest autorem i współautorem wielu prac wdrożeniowych, ekspertyz i opinii oraz ponad 75 publikacji naukowych w tym książek i poradników z zakresu gazownictwa. Jest rzeczoznawcą NOT z zakresu: Gazownictwo i Ochrona Środowiska.